ÚSMĚV

vítejte na stránkách o vtipech fórech a srandách+nově o hrách a pod paneli s hrami můžete najít aplikace od rockstaru -jsou z hlavní stránky GTA IV ZDROJE NEUVÁDÍME POD TEXT ALE SEM:VĚTŠINA JE Z www.games.tiscali.cz A www.gta.cz/gta4

konzole 3 generace

PlayStation 3 (PS3) je nová herní konzole sedmé generace od společnosti Sony, přímý následovník PlayStation 2 a původního PlayStation. PlayStation 3 je přímou konkurencí pro Microsoft Xbox 360 a Nintendo Wii, tedy konzole "další generace" (Next-Gen). Jedná se v současnosti o nejvýkonnější herní konzolu na trhu s pevným diskem a bezdrátovým ovladačem, obsahující pohybový senzor, který je schopen zaznamenat pohyb v šesti osách. Je zpětně kompatibilní s PSX (původní PlayStation) a PS2, díky tomu si můžete zakoupit a zahrát několik tisíc her hned po jejím zakoupení (nemusíte tedy čekat na vydání nových her, jako u jiných konzolí). Je navíc vhodný i pro přehrávání filmů, hudby, prohlížení fotografií nebo připojení k internetu. V současné době je to i kupodivu nejlevnější přehrávač Blu-ray filmů. Samostatná Blu-ray mechanika totiž stojí přibližně tolik, jako celá konzole dohromady!

Konzole byla poprvé představena veřejnosti v roce 2005 na herní výstavě E3, uvedena na trh byla o rok později – 11. listopadu 2006, evropské vydání proběhlo 23. března 2007. K dispozici je ve dvou provedeních: 20 GB základní model a 60 GB prémiový model. Oba jsou rovnocenné, jen prémiový model obsahuje navíc větší pevný disk, čtečku paměťových karet a možnost Wi-Fi připopejní. Základní model se u nás ovšem neprodává.

Ovladač SIXAXIS

Ovladač SIXAXIS

Sixaxis je ovladač podobný s předchozím ovladačem DualShock 2, který byl standardní ovladač PS2. S konzolí je spojen pomocí bezdrátové technolohie Bluetooth, která dokáže obsloužit až 7 ovladačů najednou. Obsahuje navíc i USB port, který slouží k nabíjení interní baterie ovladače nebo používání ovladače s vybitou baterií. S plně nabitou baterií dokáže nepřetržitě pracovat až 30 hodin. Obsahuje pohybový senzor, který je schopen zaznamenat pohyb v šesti osách (odtud pochází název ovladače), podobně jako na konkurenčí konzole Nintendo Wii. Je možné jej zakoupit také samostatně.

Specifikace

Procesor Cell

PS3 pohání revoluční procesor Cell s taktovací fekvencí 3,2 GHz, který byl 6 let vyvíjený společtnostmi Sony, IBM a Toshiba. Jeden čip Cell obsahuje 234 miliónů tranzistorů a je vyráběn 90nm technologií. Optická mechanika je schopná přečíst jak média CD a DVD, tak i nejnovější formát Blu-ray, využívajćí technologii modrého laseru, může pojmout až 50 GB dat. Grafická jednotka je založena na architektuře NVIDIA G70. Obsauje 256 MB GDDR VRAM pamět s taktovací frekvencí 700 MHz a další pamět sdílenou s procesorem. Podporuje SDTV a HDTV rozlišení obrazu (od 480i do 1080i), tedy nejvyšší možné použitelné rozlišení. Navíc obsahuje i gigabitovou síťovou kartu pro připojení k internetu, čtyři USB 2.0 porty a podporuje i připojení pomocí Bluetooth 2.0.

ZDROJ JE www.ps3.acci.cz

Máte konzoli(e) 3 generace

Nemam (14)
 

Budu mít (13)
 

Mam Xbox 360 (18)